Nowoczesny piec wolnostojący na pellet może służyć do podnoszenia temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych, gospodarczych i firmowych. To urządzenie wyróżniające się atrakcyjną ceną. która idzie w parze z jego wysoką jakością. 

Proponowany przez nasz sklep internetowy piec wolnostojący na pellet wyróżnia się komfortem użytkowania, bezpieczeństwem, a także wysoką sprawnością energetyczną. To urządzenie bezproblemowe w instalacji i tanie w eksploatacji. Może ono posiadać żaroodporną szybę, co wpływa na wysokie walory wizualne tego urządzenia grzewczego, które swoim wyglądem przypomina kominek. W zależności od konstrukcji i parametrów technicznych, piec wolnostojący na pellet z naszego sklepu internetowego, może posiadać różną moc grzewczą. To urządzenie, które jest w stanie podnieść i utrzymać optymalną temperaturę powietrza, nawet w budynkach, których powierzchnia użytkowa przekracza 200 m kwadratowych. Wysoka wydajność rekomendowanego przez nas pieca to nie jedyne zalety, które posiada to urządzenie. Niska emisja tlenku węgla nie powoduje zagrożenia dla fauny i flory. To sprzęt, który został poddany wielokrotnym testom, przeprowadzonym w niezależnych ośrodkach badawczych, co potwierdza jego wysoką jakość. 

Piec wolnostojący na pellet – urządzenie grzewcze spełniające normy UE 

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajduje się piec wolnostojący na pellet jest to urządzenie ekologiczne. Dzięki ograniczonej emisji zanieczyszczeń, sprzyja ono ochronie środowiska naturalnego. Rekomendowany przez nas model zdobył bardzo wysoką ocenę w organizowanych przeglądach i rankingach urządzeń grzewczych w wersji wolnostojącej. Polecany przez nas piec wolnostojący na pellet spełnia wszystkie normy i wymogi bezpieczeństwa, które zostały jasno określone w europejskiej normie EN 13-240 dla pieców opalanych drewnem. Ponadto jest to urządzenie oznaczone normą EN 14785 dla pieców zasilanych przy pomocy pelletu. Kompaktowe wymiary tego sprzętu umożliwiają jego wkomponowanie w przestrzeń kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, a także wolnostojących przybudówek. To sprzęt wykonany z żeliwa. Jest to materiał odporny na działanie bardzo wysokiej temperatury powietrza. Komponent ten jest wykorzystywany do produkcji urządzeń grzewczych, z uwagi na swoje wysokie właściwości fizyczne i chemiczne, głównie trwałość, odporność na korodowanie, a także doskonałe przewodnictwo termiczne. Ponadto żeliwny piec wolnostojący na pellet, wyróżnia się wysoką elastycznością stopu, a także idealnie gładką powierzchnią ścian zewnętrznych, co umożliwia efektywne spalanie paliwa stałego. 

Wysokoenergetyczny piecyk wolnostojący

Osoby zainteresowane urządzeniami grzewczymi, posiadającymi wszystkie wymagane atesty i certyfikaty jakości, mogą zapoznać się z atrakcyjną ofertą naszego sklepu internetowego. Znajdujący się tam sprzęt spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Do tej kategorii zalicza się z pewnością piecyk wolnostojący. Proponowany przez nas produkt może służyć do dodatkowego ogrzania pomieszczeń i budynków. To wyrób dostępny w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach do wyboru. Zastosowane do jego produkcji komponenty, stanowią gwarancję trwałości i wytrzymałości całej konstrukcji. Najwyższej jakości materiały, zastosowane podczas procesu produkcji tego urządzenia, wpływają na jego długotrwałą, bezawaryjną pracę przez wiele lat. Rekomendowany przez nas piecyk wolnostojący posiada dodatkową nakładkę, wykonaną z ceramiki, która gwarantuje doskonałe przewodnictwo ciepła. To sprzęt, którego waga nie przekracza 50 kg, co pozwala na bardzo łatwe jego transportowanie. Tylne przyłącze spalin poprawia wydajność tego urządzenia, jak również zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Piecyk wolnostojący z naszego asortymentu posiada optymalną średnicę wylotu spalin. Jego bardzo wysoka sprawność grzewcza nie spada, nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji.

Zasilany brykietem piecyk wolnostojący

Oferowany piecyk wolnostojący zachowuje wydajność swojego działania, oszacowaną na wartość 62,6%. To produkt, który może być zasilany paliwem stałym w postaci drewna, suchych gałęzi, liści, a także brykietu. Ekonomiczne spalanie gwarantuje, że proponowany przez nas piecyk wolnostojący może być używany do ogrzewania pomieszczeń przez cały sezon jesienny i zimowy. To urządzenie, które można bardzo łatwo zainstalować w domkach letniskowych, a także w miejscach, gdzie potrzebna jest dodatkowa instalacja grzewcza, z uwagi na zbyt niską temperaturę powietrza, jaka pojawia się w pomieszczeniach. Rekomendowany przez nas wyrób wyróżnia się bardzo efektownym wyglądem. Jego wysokie walory dekoracyjne z pewnością wpłyną na zainteresowanie nim osób poszukujących estetycznie prezentujących się urządzeń grzewczych. Oferowany piecyk wolnostojący można postawić na podłodze wykonanej z kamienia naturalnego, gresu lub odpowiednio zabezpieczonych płytek ceramicznych. Produkt ten może znajdować się nieopodal sprzętów elektronicznych, ponieważ posiada on nienagrzewającą się obudowę. Z uwagi na to nie zachodzi ryzyko zaprószenia ognia czy też pojawienia się pożaru, spowodowanego kontaktem rozgrzanej obudowy wybranego modelu pieca z przedmiotami łatwopalnymi. 

Nowoczesny piecyk wolnostojący to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim podniesieniu temperatury powietrza w danym pomieszczeniu. Urządzenie to może wspomagać zainstalowany system centralnego ogrzewania.